Szkolny Caritas …

Podobnie jak w ubiegłych latach wśród uczniów naszej szkoły są chętni do poświęcenia swojego czasu i twórczej pracy na rzecz pomocy potrzebującym. Jeszcze w ostatnich dniach wakacji wolontariusze Szkolnego Koła Caritas brali udział w akcji Szkolne Ołówki Caritas, czyli zbiórce przyborów szkolnych. Niebawem, w grudniu, przed nami kolejna „sklepowa” akcja, czyli zbiórka żywności.

Tej jesieni szczególnie staramy się wspierać sopockie hospicjum. Wolontariusze kwestowali 31 października i 1 listopada na sopockim cmentarzu, zbierając fundusze na wsparcie Domu Hospicyjnego św. Józefa w Sopocie oraz Domowego Hospicjum św. Faustyny. Także w listopadzie wybraliśmy się do hospicjum, by pomóc w grabieniu liści.

Od kilku tygodni trwa w szkole zbiórka artykułów codziennego użytku (np. ręczniki papierowe, papier toaletowy, chusteczki zwykłe lub nawilżane, chemia domowa itp.) z przeznaczeniem dla domu hospicyjnego. Dziękujemy wszystkim Rodzicom, Nauczycielom i Uczniom, którzy zaangażowali się w zbiórkę. Udało się zgromadzić już sporo produktów. Zbiórka potrwa jeszcze do środy 25 listopada. Rzeczy zbieramy do worków w salach.