Wolontariat …

W dniu 02.02.2011r. uczniowie klasy Va, Vc oraz dzieci i młodzież z Sopockiego Stowarzyszenia Profilaktyki i Promocji Zdrowia „Meander” wzięli udział w wycieczce do Szymbarka.
Wycieczka była nagrodą za udział w Konkursie wolontariackim „Zobaczyć więcej” organizowanym przez Sopockie Centrum Wolontariatu.

Podczas wycieczki uczestnicy zdobyli dużo ciekawych wiadomości z historii Kaszub. Zobaczyli „Dom na głowie”, który robi niesamowite wrażenie, najdłuższą deskę, zwiedzili dom Sybiraka, własnoręcznie piekli chleb a nawet zjeżdżali z zaśnieżonej góry na oponach.
Uczestnicy tak wspaniale nagrodzonego konkursu serdecznie dziękują Sopockiemu Centrum Wolontariatu za ciekawy pomysł i już deklarujemy swoje uczestnictwo w przyszłorocznej edycji konkursu.