Wojewódzki Konkurs Historyczny …

25 lutego odbyły się w naszej szkole, po raz kolejny, rejonowe eliminacje konkursu „Polacy na frontach II wojny światowej”. Uczniom biorącym udział w konkursie należy się wielka pochwała za opanowanie tak obszernego i trudnego materiału. Jednak do finału, który odbędzie się w SP nr 59 im. 1 Dywizji Pancernej gen. S. Maczka w Gdańsku, przechodzi tylko 5 szkół, które otrzymały z testu największą ilość punktów. Oto one: SP nr 9 w Sopocie, SP nr 8 w Lęborku, SP nr 59 w Gdańsku, SP w Luzinie, SP w Baninie. Wszystkim uczestnikom konkursu, uczniom i nauczycielom, dziękujemy za obecność i zaangażowanie. Zapraszamy za rok.smiley Dodatek: Z konkursem wiedzy związane są jeszcze dwa konkursy międzyszkolne, których zwycięzcy zostaną nagrodzeni podczas finału w SP nr 59 w Gdańsku. Są to konkursy: Plastyczny – na plakat pt. „Nigdy więcej wojny!” ( format A3, technika dowolna) Multimedialny pt. „ Bitwy II wojny światowej z udziałem Polaków” ( praca indywidualna, max. 15 slajdów + wydruk) Prace należy przesyłać na adres SP nr 59 do końca marca.