Trzecia edycja Konkursu Ogólnopolskiego „Do hymnu”

Kochani! Spieszymy przekazać Wam bardzo dobrą wiadomość. Świętujemy nasz sukces. Pod koniec lutego, nasza szkoła, jako jedyna (!) w Sopocie (a jedna z 15-tu w całym województwie pomorskim!!!) będzie reprezentować miasto w trzeciej edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych DO HYMNU!. Pomysłodawcą wydarzenia jest Narodowe Centrum Kultury w Warszawie, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenie Iuvenales Cantores Lodziensis – pro Europe w Łodzi. Przed nami nie lada wyzwanie, ale jesteśmy na nie gotowi!
Musimy jak najszybciej rozpocząć przygotowania do tego ważnego występu. Będziemy teraz systematycznie utrwalać znajomość hymnu państwowego na lekcjach oraz położymy nacisk na naukę dwóch pieśni hymnicznych. Trzeba będzie zadbać o dekorację miejsca występu (sala gimnastyczna) i elegancki, w miarę ujednolicony, strój każdego ucznia.
Niebawem zaczynamy pierwsze próby, które na pewno będziemy relacjonować na FB! W występie brać będzie udział cała szkoła, więc będzie to dla nas bardzo ważne wydarzenie!
Drodzy Rodzice! Jak zawsze, liczymy na Wasze wsparcie, ciekawe pomysły i entuzjazm 😊 Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie! Chęć włączenia się w ten projekt prosimy zgłaszać u wychowawców klas! Już teraz trzymajcie za nas kciuki! Prosimy zajrzeć na stronę: https://www.nck.pl/…/ak…/do-hymnu-wyniki-naboru-do-konkursu-