Szkolenie nauczycieli terapeutów ..

Dnia 09.04.2013 r. w naszej szkole odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Warsztaty dla kreatywnych terapeutów”. Projekt realizowany jest we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 8 w Sopocie.
W spotkaniu wzięli udział nauczyciele z Sopotu i Gdańska oraz studenci pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego.
Uczestnicy warsztatu mieli możliwość poznania szeregu gier towarzyskich, które w dużym stopniu mogą wspierać działania terapeutów pedagogicznych. Podczas spotkania panowała miła atmosfera, a wspólne wypróbowanie gier wzbudzało wiele radości. Gry wyrabiają wiele pozytywnych cech, które powinna kształtować współczesna szkoła. Podnoszenie poziomu koncentracji uwagi i spostrzegawczości, ćwiczenie analizatora wzrokowego, szybkości reakcji, poznawanie sposobów radzenia sobie z frustracją oraz wdrażanie do przestrzegania reguł – to tylko niektóre cele terapeutyczne realizowane podczas zajęć z grami, których nie osiągniemy siedząc tylko nad książkami. Z tematyką spotkania szczegółowo można zapoznać się na stronie internetowej www.warsztaty.pedagog.edu.pl.
Następne spotkanie w ramach programu odbędzie się w maju w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 8 w Sopocie. Planowane jest kontynuowanie programu w przyszłym roku szkolnym.