Sopocki Mistrz Słowa 2012/2013 …

W dniu 21 listopada 2012 roku w naszej szkole odbyła się druga edycja konkursu słowno-logicznego „Sopocki Mistrz Słowa”. Do etapu miejskiego przystąpiło 8 dwuosobowych zespołów reprezentujących sopockie szkoły podstawowe. Naszą szkołę reprezentowali: Kinga Susmarska, Filip Własów, Magdalena Chajdukowska i Paweł Pionka. W wyniku pierwszej rundy, w której zespoły układały wyrazy z podanych zestawów liter, wyłoniono ścisłych finalistów. W gronie tym znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Kinga i Filip. Finał konkursu miał dramatyczny przebieg, dwie uczestniczki z najlepszymi wynikami musiały zasiąść przy stole ponownie, do dogrywki. Po wyrzuceniu kości z literami musiały szybko ułożyć jeden wysoko punktowany wyraz. I już było wiadomo: Sopockim Mistrzem Słowa została uczennica SP-8 Łucja Madziar. Tytuł vice-Mistrza Słowa otrzymali: Matylda Trella z SP-8, Filip Młotkowski i Julia Zajder z SP-1 oraz uczniowie naszej szkoły Kinga Susmarska i Filip Własów.
Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, zaś pozostali uczestnicy upominki w postaci układanek logicznych. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok do kolejnej edycji konkursu.

no images were found