Pasowanie na ucznia …

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły to jeden z najważniejszych dni w ciągu całego roku szkolnego. W „Dziewiątce” ceremonia pasowania w dniu 19 października wygląda szczególnie uroczyście, a to za sprawą naszych gości honorowych, kombatantów – żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. W tym roku gościliśmy m.in. mjr Edmunda Popielińskiego oraz kpt Wacława Butowskiego, który dokonał aktu pasowania szablą oficerską. W tej ważnej chwili byli także z nami Przewodniczący Rady Miasta Sopotu p. Wojciech Fułek oraz Prezydent Sopotu p. Jacek Karnowski.
Nieodłączną częścią uroczystości było ślubowanie na sztandar szkoły uczniów klas pierwszych, a także przyrzeczenie składane przez rodziców, którym bardzo dziękujemy za liczny udziałsmiley

no images were found