Pasowanie na ucznia …

Dzisiejszy dzień był dla uczniów klas pierwszych jednym z najważniejszych dni w szkole. Uroczystość pasowania na ucznia zgromadziła…wiele osób: naszych najmłodszych uczniów, nauczycieli, przejętych rodziców i dziadków a także zaproszonych gości: kombatantów ze Stowarzyszenia Żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie z płk. Władysławem Dwojakiem i Prezydenta Miasta Sopotu Jacka Karnowskiego. Podczas ponad godzinnego spotkania chwile podniosłe (moment pasowania na ucznia szablą oficerską czy składanie przyrzeczenia przez uczniów i ich rodziców) przeplatały się z radosnymi ( przedstawienie dla pierwszaków przygotowane przez klasę III a ).

Uczniowie klas pierwszych otrzymali dyplomy, tarcze szkolne, drobne upominki od starszych kolegów oraz pamiątkowe albumy z rąk Prezydenta miasta.

Dyrekcja dziękuje wszystkim, których wysiłek przyczynił się do uświetnienia tych chwil: wychowawczyniom klas pierwszych: p. Janie Klasie, Alicji Orłowskiej, Barbarze Stanulewicz, kierującej przygotowaniami p. Katarzynie Sierszyńskiej, p. Marzenie Dąbrowskiej, wychowawczyni klasy III a oraz profesjonalnie prowadzącej całość p. Małgorzacie Formelli.