Konkurs matematyczny „Spacerkiem po Sopocie”

Naszą szkołę reprezentowała czteroosobowa grupa: Emilia Stanulewicz, Adam Albiński, Patryk Krzyżanowski, Zbyszek Macikowski. Zajęli II miejsce – GRATULACJE 🙂

Fotorelacja: Albumy 2007/2008 – zobacz

Konkurs odbył się 20 maja 2008 r. Organizatorami konkursu były:

  • Agnieszka Suwała SP 8
  • Małgorzata Karnowska – SP 9
  • Barbara Wichowska – SP 9
  • Barbara Motylińska – GIM nr 2

Konkurs organizowany był dla uczniów klas VI i kl. I gim. Z każdej szkoły przybyła czteroosobowa drużyna. Honorowy patronat objął pan Naczelnik Adam Krawiec. W konkursie wzięły udział drużyny ze szkoły: SP8, SP9, SASP, GIM nr1, GIM nr2.

Opis konkursu:

Uczniowie mieli za zadanie przejść z jednego punktu do drugiego ( w sumie było 5 punktów ) i tam rozwiązywali zadania matematyczne oraz musieli wykazać się wiedzą o Sopocie (jego historii, władzach miasta, symbolach – herb, flaga, ludziach kultury, nazwach ulic, legendach itp.. W tym roku trasa przebiegała pomiędzy pomnikami Sopockimi. Każda drużyna miała również za zadanie przygotować wraz z opiekunem konkursu plakat – rebus związany z Sopotem i Matematyką. Na zdjęciach można obejrzeć te plakaty. Konkurs zakończył się przy SABACIE na Łysej Górze ogniskiem, pieczeniem kiełbasek i oczywiście rozdaniem nagród. Każdy uczestnik coś dostał.