Wystawa Kolei Żelaznych …

W dniach 19-20 września br. w Sopocie w Szkole Podstawowej nr 9 na Brodwinie odbyło się spotkanie przy makiecie kolejowej zorganizowane przez Pomorskie Towarzystwo Miłośników Kolei Żelaznych w Gdyni. Zaprezentowano makietę modułową w skali HO, która liczyła 39 metrów długości. Makieta jest osadzona w realiach schyłku lat 60-tych XX w. Wykonawcami makiety są: Leszek Lewiński, Feliks Jaworski, Paweł Koob oraz modelarze z Olsztyńskiego Klubu Miłośników Kolei. Na makiecie swój zwaloryzowany tabor zaprezentowali oprócz w/w osób, m.in.: Włodzimierz Chmieliński i Jacek Świderski. Po makiecie poruszał się jedynie tabor PKP z tamtego okresu.

Licznie przybyli goście (zwłaszcza w niedzielę) mieli okazję zapoznać się z realiami jakie panowały na kolei w tamtych czasach oraz poznać przepisy i zasady funkcjonowania ruchu na stacjach kolejowych, które prezentowali członkowie PTMKŻ. Pociągi po makiecie kursowały zgodnie z przygotowanym rozkładem jazdy tak aby jak najdokładniej odwzorować ruch pociągów w rzeczywistości.

Ponadto na spotkaniu, makietę domową w skali HO zaprezentował Jacek Nowak z synem. Również można było podziwiać zabytkową kolekcję kolejek w wielkości O Tadeusza Floriańskiego.

Chętni mogli dokonać zakupów na stoisku sklepu Techno – Hobby z Gdyni.

Wiosną zapraszamy na kolejną wystawę z tego cyklu.

2009-09-20 (6) 2009-09-20 2009-09-20 (65) 2009-09-20 (64)

[Zobacz więcej …]