II Szkolny Festiwal Nauki…

Czy jajko może „przejść” przez szyjkę od butelki? Czy można wywołać burzę z piorunami     w probówce? Do jakich celów może służyć skarpetka? Czy łatwo napisać swoje imię patrząc tylko na odbicie ręki w lustrze? Te i dziesiątki innych zagadnień mogliśmy zgłębiać w piątek podczas II Szkolnego Festiwalu Nauki, w ubiegłych latach zwanego w „Dziewiątce” „Dniem Eksperymentu”. ..

Nasi uczniowie, przy współpracy z nauczycielami przygotowali wiele ciekawych pokazów, doświadczeń i prezentacji. Mieli okazję, tym razem w działaniu a nie poprzez podręczniki, do postawienia wielu pytań, wykazaniu się kreatywnością. Na pewno sprawiło im to wiele radości… Koordynacją całości tego dużego i pracochłonnego przedsięwzięcia zajęły się p. Marta Koluszko i Katarzyna Szczecina. Gratulacje!!

Zapraszamy do obejrzenia bogatej galerii zdjęć.