Finał XII Wojewódzkiego Quizu wiedzy o państwach anglojęzycznych …

W dniu 2 lutego 2013 roku w Szkole Podstawowej nr 8 odbył się finał XII Wojewódzkiego Quizu Wiedzy o Państwach Anglojęzycznych, który organizowały Panie Małgorzata Fałtynowicz, Dominika Wojciechowska i Małgorzata Zwolińska. Tegorocznym „bohaterem” Quizu była Australia. W finale spotkały się szkoły z całego województwa pomorskiego – łącznie 32 reprezentacje z następujących miast: Damno, Gdańsk, Gdynia, Gościcino, Kolbudy, Leźno, Lębork, Luzino, Miastko, Nowy Dwór Gdański, Nowy Staw, Pruszcz Gdański, Reda, Słupsk, Sopot, Straszyn, Warcino, Wejherowo, Zagórzyca, Zblewo. Z naszej szkoły pojechała drużyna w składzie: Natalia Leżuchowska 6c, Barbara Iwanicka 4a, Jakub Makowski 5c. Uczniowie pracowali w grupach. Quiz składał się z dwóch części, testu i pokazu multimedialnego. Quiz był bardzo trudny i trzeba było się wykazać ogromną wiedzą. Nasza drużyna zajęła 24 miejsce. Gratulujemy!