Caritas …

5 października zainaugurowana została tegoroczna akcja charytatywna „Pola Nadziei na Pomorzu”, której celem jest pozyskiwanie funduszy na pomoc hospicjom. Z tej okazji odwiedziliśmy Dom Hospicyjny CARITAS św. Józefa w Sopocie. Szkolne Koło Caritas reprezentowały dziewczęta z klasy 5c: Martyna, Oliwia i Marta. Wraz z innymi wolontariuszami Caritas, personelem hospicjum i niektórymi podopiecznymi uczestniczyliśmy we Mszy świętej, wspólnie sadziliśmy żonkile, wysłuchaliśmy pięknego koncertu i zjedliśmy pyszne ciastko. Dziewczęta otrzymały od dyrektora domu hospicyjnego paczkę cebulek żonkili i tabliczkę, by również przy szkole zasadzić „Pole Nadziei”. Zakwitające wiosną żonkile mają być symbolem zakwitających nadzieją i dobrocią serc ludzi, gotowych spieszyć innym z pomocą.