Biesiada jesienna

min_2008-10-28 117 min_2008-10-28 114 min_2008-10-28 107 min_2008-10-28 095
min_2008-10-28 088 min_2008-10-28 080 min_2008-10-28 076 min_2008-10-28 073

[Zobacz więcej … ]

28 listopada nasza szkoła zamieniła się w Jesienne Królestwo! Stało się to za sprawą drugiej edycji Biesiady Jesiennej, w której udział brała cala szkoła. Wspólnym celem była edukacja poprzez zabawę, dlatego podczas imprezy wykorzystana została różnorodność zadań: gry zręcznościowe, rozwiązywanie zagadek, kalamburów, krzyżówek o tematyce przyrodniczej (także w języku angielskim). Jedną z atrakcji Biesiady była wystawa futrzaków, na której mogliśmy pogłaskać chomiki, króliki, szczury przyniesione przez uczniów oraz zagłosować na najmilszego futrzaka. Wybór był ogromnie trudny, ponieważ wszystkie zwierzaki były bardzo sympatyczne !!
W przerwach miedzy wystawą a rozwiązywaniem zadań uczniowie klas IV układali bukiety jesienne, a klas V robili ludziki i zwierzęta z kasztanów, żołędzi oraz dyni. Każda klasa przebierała dwie osoby za Pana i Panią Jesień. Klasy VI natomiast bawiły się na sali gimnastycznej, gdzie przygotowywały scenki do tematu „ Opowieść o ziemniaku” w wersji komediowej, romantycznej i pantomimy, następnie projektowały jesienne plakaty z wykorzystaniem ziemniaków oraz rozwiązywały zadania przyrodnicze z zawodami sprawnościowymi.
Do szkolnej zabawy włączyły się również stowarzyszenia, które na co dzień współpracują z „Dziewiątką”. Laboratorium „Wyspa Odkryć” przygotowało stanowiska doświadczalne pt. „Tajemnice energii elektrycznej”, a Meander miło zaskoczył wszystkich miniwarsztatami, podczas których graliśmy, pod czujnym okiem Rodrigeza, na instrumentach z całego świata oraz lepiliśmy z gliny.
Nie zapomnieliśmy również o zdrowej żywności – w trakcie zabawy można było kupić jabłka w specjalnie przygotowanym sklepiku.
Podczas całej Biesiady panowała wspaniała atmosfera zabawy i pracy. Na koniec zostały wręczone dyplomy za udział w Biesiadzie Jesiennej, jesienne stroje oraz pożegnaliśmy się piosenką „Kolorowa jesień”.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

Organizatorkami Biesiady Jesiennej były: w klasach I-III p. Barbara Stanulewicz, w klasach IV-VI p. Małgorzata Karnowska

Finał Pocztówki z Wakacji

Dnia 28 października w naszej szkole odbyła się miła uroczystość ogłoszenia wyników organizowanego przez Hufiec ZHP Sopot przy współpracy z naszą szkołą, konkursu plastycznego „Pocztówka z wakacji 2008″.
Nagrody i wyróżnienia laureatom konkursu obecnym na uroczystości wręczali; wiceprezydent Sopotu Wojciech Fułek, Naczelnik Wydziału Oświaty Adam Krawiec, komendantka sopockiego hufca ZHP phm. Joanna Brzezicka oraz nasz dyrektor Wojciech Drzewiński.
Wśród laureatów znaleźli się nasi uczniowie: Julia Guzik, Julia Koob, Kamil Seń, Kamila Burclaw, Karolina Zamarripa, Michał Niesyto, Natalia Celej, Pola Welicka, którym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w artystycznej działalności.
Konkurs przeprowadzono dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miasta Sopotu, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sopocie, Domu Finansowego QS, Qwantum Systemy Zarządzania.


Sponsorom serdecznie dziękujemy za udzielone wsparcie.

pocztówka z wakacji (32) pocztówka z wakacji (35) pocztówka z wakacji (22) pocztówka z wakacji (25)

[Zobacz więcej …]