Apel Noworoczny …

W piątek 15 stycznia 2010r. w naszej szkole odbył się apel noworoczny dla klas I – III pod hasłem „Z muzyką i piosenką witamy Nowy Rok”. Tym razem niektórzy z nas mogli się pochwalić swoimi umiejętnościami gry na różnych instrumentach. Wystąpili m.in. Zosia Markowska z I C – skrzypce, Maja Kuchta II A – pianino, Tomek Urbański II B – dzwonki, Kinga Susmarska II C – skrzypce, Dominika Kowalska III C – klarnet. Szczególny aplauz ze względu na bardzo wysoki poziom wzbudził występ Alicji Cudnej z kl. III B grającej na gitarze klasycznej. Swoje umiejętności wokalne prezentowali: Martyn Balandowski, Asia Olszewska, Natalia Płotka, Adaś Piwoński i Dawid Sosnowski z kl. II B. Wystąpił także zespół uczniów z kl. III B, którzy z akompaniamentem wychowawczyni p. Alicji Orłowskiej wspólnie zagrali na dzwonkach chromatycznych. Usłyszeliśmy piękne polskie kolędy oraz piosenki i utwory związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy talentu i umiejętności oraz życzymy wielu sukcesów w przyszłości!
Na naszym spotkaniu mieliśmy także okazję uhonorować zwycięzców I etapu Pomorskiego Konkursu Matematycznego. I miejsce zajął Paweł Jaszczerski III A., II miejsce – Dominika Kowalska III C, III miejsce Jakub Macioch III B. Opiekunkami konkursu były p. Justyna Bogacka i p. Janina Klasa.
Dyplomy i nagrody otrzymali także zwycięzcy szkolnego konkursu ortograficznego „Bursztynek” pod opieką p. Marzeny Dąbrowskiej i p. Katarzyny Sierszyńskiej Mistrzami zostali: Dominika Kowalska z kl. III C oraz Paweł Jaszczerski z kl. III A, a wicemistrzem Piotr Grabski z kl. III A. Każdy z nich na pewno bezbłędnie napisałby zdanie „Łuska ma kształt dwóch złożonych łódek” 🙂
Życzymy powodzenia w kolejnych etapach konkursów!!!