7 kwietnia …

Dzisiaj, gościliśmy aktorów ze Studia Małych Form Teatralnych Art – Re z Krakowa. Spektakl został przygotowany z myślą o najmłodszych  widzach naszej szkoły – uczniach klas I – III. Obejrzeli oni przedstawienie „Cudowna lampa Aladyna”. Jest to adaptacja jednej z najsłynniejszych opowieści Szecherezady „Baśnie tysiąca i jednej nocy”. Aktorzy mówili wierszem a całość przeplatana była orientalną muzyką. Na koniec dzieci miały możliwość wystąpienia na scenie z aktorami.

Edukacja teatralna ma ogromny wpływ na rozwój intelektualny dziecka. Rozwija horyzonty myślowe, kształtuje wrażliwość na kulturę, sztukę i świat. Morał wynikający z przedstawienia uświadomił młodym odbiorcom, że warto w życiu godnie i uczciwie postępować.

Tag rugby …

Na sali gimnastycznej odbyły się rozgrywki wewnątrzszkolne klas III – VI. Organizatorami byli działacze Ogniwa Sopot. Dzieci wykazały się niezwykłą sprawnością fizyczną. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe medale a dyrektorowi wręczono puchar i tabliczkę z podziękowaniami za otwartość i umożliwienie propagowania „nowej” zmodyfikowanej i dostosowanej do możliwości dzieci gry w rugby.