Szkolne Koło Caritas …

Co w Kole działo się jesienią? W październiku oczywiście zainaugurowana została akcja na rzecz pomocy hospicjom „Pola Nadziei na Pomorzu”. Na uroczystościach w Hospicjum św. Józefa w Sopocie reprezentowała nas Basia Sadkowska z klasy 5b, która odebrała dla naszej szkoły cebulki żonkili. Kwiaty na szkolnym „polu nadziei” sadziliśmy już w większym gronie. Czekamy teraz do wiosny aż żonkile rozkwitną na znak, że kwitną też serca gotowe do pomocy potrzebującym.

Również w październiku Basia Sadkowska i Zosia Kruk uczestniczyły w spotkaniu integracyjnym dla uczniów ze Szkolnych Kół Caritas organizowanym w Rumi. Plenerowa zabawa w poszukiwaczy skarbu okazała się znakomita, a prawie 10-kilometrowa wędrówka pełna przygód.

W najbliższym czasie przed nami zbiórka przyborów do mycia zębów dla dzieci w wieku szkolnym (do końca listopada, w szkole), a w grudniu przedświąteczna zbiórka żywności i Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom (sprzedaż świec Caritas).

Do grona wolontariuszy Caritas można się przyłączyć. Czekamy na chętnych do zaangażowania się na rzecz potrzebujących uczniów z klas 4-6 (spotkania w środy o 13.40 w sali 15).