Dla klas 1-3

Sprawozdanie z pracy MSU za I semestr- opiekun Alicja Orłowska

1.Zorganizowanie spotkania uczniówklas1-3, wybranie przedstawicieli i omówienie propozycji działań na rok szkolny 2017/2018.

1. Opieka nad akcją zbierania datków na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Sopocie oraz dla bezdomnych osiedlowych kotów: systematyczne dyżury kolejnych klas po 2-3 tygodnie; klasa 2a, 2b, 3b, 3c.

Datki dla schroniska przekazane przez opiekuna 22.01.2018 zostały ponownie przeliczone i wynoszą 257, 03zł.

Datki na bezdomne koty to 180, 24 zł. 3. Liczenie komisyjne tych datków /ilości monet/odbyło się dnia 19.01.2018 przez 9 uczniów klasy 2a z opiekunem oraz dnia 23.01. w obecności 2 uczennic z kl.6 c i p. B. Osińskiej.

4.Przeprowadzenie spotkania dla klas młodszych z okazji Dnia Misia wg scenariusza opiekuna.

1. Przeprowadzenie w listopadzie konkursu MSU ,,Mały Poeta”- udział 48 uczniów – klasy I : 1.miejsce -1a oraz 2 wyróżnienia; klasy II – wyróżnienia dla 7 dzieci; klasy III- 1.miejsce – 3b, 2 miejsce – 3a oraz 7 wyróżnień. Dzieci otrzymały dyplomy z wierszami i upominki.
  2. Przeprowadzenie konkursu MSU ,,Kalendarze adwentowe” w 2 kategoriach. Zgłoszono 40 prac,

które oceniała 5 osobowa komisja. Dzieci otrzymały dyplomy i nagrody od Dyrekcji szkoły.

1. kategoria rodzinna

1.miejsce – uczeń z kl. 3d

2 miejsce- uczeń z kl.2b, uczennica z kl. 2b,uczeń z 1b, uczeń z kl. 1b 3.miejsce – uczennica z kl.3c, uczennica z kl. 3b, uczennica z kl. 2b, uczennica z kl. 3b, uczennica z kl.3b i wyróżnienia dla 4 osób.

1. kategoria szkolna

1.miejsce – klasa 3b, 3c- po 1 uczniu

2.miejsce – 3b – 1 uczeń

3.miejsce – 1 uczeń z 3b i 1 wyróżnienie.

Sprawozdanie z działalności Małego Samorządu Szkolnego w II semestrze 2017/18.

1.W II semestrze odbyła się kontynuacja zbiórki datków na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Sopocie.

Uczniowie pod nadzorem opiekuna i wychowawców klas 2-3 zbierali datki w wyznaczonym czasie.

2.Uczniowie uczestniczący w ciągu roku w zbiórce datków otrzymali podczas apelu dyplomy –podziękowania z drobnymi upominkami.

1. Odbyły się 3 konkursy sprawnościowe ,,Skoki przez skakankę” dla klas I, II, III. Do współpracy zostały zaproszone 3 nauczycielki z klas1-3. Dzieci otrzymały dyplomy i upominki.
  2. Z okazji Walentynek działała szkolna poczta Walentynowa dla klas 1-3 .
  3. Z okazji Dnia Kobiet uczniowie klas 1-3 wykonali program artystyczny z rozdaniem kwiatów i laurek.
  4. Uczniowie klasy 2a przekazali wraz z opiekunem MSU zebrane datki do schroniska dnia 19.06.2018 – kwota 272,13 złotych.

Sprawozdanie z pracy MSU w II semestrze 2015/2016 [plik do pobrania]

Skład Małego Samorządu Uczniowskiego z dnia 15.09.2015

Opiekun – Alicja Orłowska/ we współpracy z innymi nauczycielami/.

Klasa II a – Tomasz Przesmycki i Franciszek Szewczyk, Klasa II b – Adam Łozyk i Natalia Bałut, Klasa II c – Karolina Elwart, Klasa II d – Igor Brzyski i Oliwia Klinkosz, Klasa III a – Natalia Bach i Julia Chmielewska, Klasa III b – Iga Byczkowska i Ada Szalsza, Klasy I – obserwatorzy

Propozycje do planu na rok 2015/16

*Konkursy plastyczne np. Ziemniaczek-Cudaczek.

• Jesienny stroik

*Konkurs MAŁY POETA i twórcze opowiadania.

*Pokaz układów tanecznych wg własnych pomysłów.

*Konkursy sportowe np.skoki przez skakankę, biegi.

*Konkurs matematyczny – kto liczy poprawnie i najszybciej?

/nazwa wg dzieci,, Szybka Cyferka”/.

*Dzień Pluszowego Misia.

Pierwszy Dzień Wiosny.

* Zbieranie datków na Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Sopocie/ kontynuacja/.

*Rzeźby ze śniegu na patio.

*Pokazy talentów.

*Budowanie z klocków LEGO.

Szkolny turniej szachowy owego MSU w I seme

Gratulacje dla wszystkich uczestników!

heart Konkurs z cyklu ” Mały poeta”

Konkurs jednego wiersza – mały poeta” [plik do pobrania]

dyplomy_MALY_POETA