Wycieczka klas szóstych i siódmych

Wycieczka czterodniowa do Wrocławia, Pragi i Skalnego Miasta. Nasza przygoda rozpoczęła się wczesnym rankiem w środę a zakończyła się późną porą z piątku na sobotę. Najpierw naszym celem była stolica Dolnego Śląska Wrocław. Przepiękne miasto szczycące się bogatą i różnorodną historią.

Stolica Czech nazwana jest jednym z najpiękniejszych miast Europy. Praga przyciąga turystów wyjątkowym klimatem starego miasta. Samo centrum zostało wciągnięte na światową listę Unesco. Most Karola zrobił ogromne wrażenie. W Katedrze św. Wita mogliśmy zobaczyć cenne dzieła rzeźby i malarstwa. Na starym rynku zobaczyliśmy oryginalny zegar Orloj. Niesamowite wrażenie wywarł zamek praski na Hradczanach – jeden z największych zamków na świecie.

Trzeciego dnia dotarliśmy do Skalnego Miasta. Tu naszym oczom ukazały się przepiękne, robiące wrażenie naturalne formacje skalne o fantastycznych kształtach. Na koniec odbyliśmy podróż łodzią po jeziorze. Nie małą atrakcją był 19 metrowy wodospad rzeki Metuji.

Kliknij na zdjęcie i zobacz album