Warsztaty przestrzenno-plastyczne pt.:”Nocny spacer Jasia Rybaka”

4 października 2016r. klasa 2A uczestniczyła w warsztatach przestrzenno-plastycznych z cyklu „Las pełen dźwięków” w pracowni Opery Leśnej w Sopocie.

„Nocny spacer Jasia Rybaka” to spotkanie z nieformalnym symbolem Sopotu – wędrującą rzeźbą Jasia Rybaka, młodzieńca z koszem ryb na głowie i architekturą miasta. Punktem wyjścia dla warsztatów plastycznych była opowieść o Jasiu Rybaku i wirtualny spacer – pokaz fotografii charakterystycznych dla miasta obiektów architektonicznych na trasie od sopockiego Molo do Opery Leśnej, a następnie stworzenie przez uczniów ogromnej składanki, na której odwzorowywali architekturę miasta nocą. Warsztaty prowadziły znane sopockie ilustratorki książek dla dzieci: Ewa Poklewska-Koziełło i Agnieszka Żelewska.

[Film z warsztatów „Nocny spacer Jasia Rybaka”]