Warsztaty klasy 5c

W dniu 13.01.2017 r. uczniowie klasy 5c brali udział w warsztatach kulturowo-językowych prowadzonych przez studentów międzynarodowej organizacji AIESEC. Wraz wychowawczynią p. Anną Kajetaniak i p. Jolantą Rusinowicz uczniowie wybrali się do Gdańskiego Archipelagu Kultury „Winda”, gdzie mieli okazję zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat danych krajów, z ich kulturą i tradycjami, jednocześnie ucząc tolerancji. Ciekawa prezentacja multimedialna i krótki film o Meksyku, zabawy integracyjne i quizy z wolontariuszem oraz degustacja meksykańskich smakołyków pozwoliła uczniom dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat tego kraju. Bardzo ważnym elementem warsztatów był ich wymiar językowy. Wolontariusze prowadząc je w języku angielskim, wplatali w nie mini rozmówki, przydatne słówka i zwroty, które pomagają rozwinąć umiejętności lingwistyczne dzieci, a także przełamać bariery językowe. Warsztaty z obcokrajowcami są też silną motywacją do dalszej nauki języka – dzieci zauważają praktyczne zastosowanie swojej wiedzy i zaczynają bardziej przykładać się do nauki. Zarówno uczniom jak Paniom bardzo podobała się forma warsztatów, a zaangażowanie i radość uczniów zachęca do tego, aby częściej korzystać z takiej formy wzbogacania szkolnych zajęć. [zobacz album]