Pomoc dla Polaków na Białorusi …

Odpowiadając na apel Urzędu Miasta postanowiliśmy włączyć się w akcję zbiórki darów dla naszych rodaków mieszkających na Białorusi, żyjących w trudnych warunkach, często ludzi starych i samotnych. Chcemy pomóc także uczniom polskich szkół na tamtych terenach.
Zbieramy produkty żywnościowe o długim terminie trwałości: kaszę, ryż, makarony, cukier, kawę, herbatę, konserwy mięsne i rybne, oleje, środki czystości, słodycze. Prosimy nie dostarczać produktów w opakowaniach szklanych.
Dla uczniów polskich szkół zbieramy wszelkie przybory szkolne (nowe): kredki, ołówki, papier kolorowy, piórniki, wycinanki i kolorowanki, zeszyty, książki dla dzieci (oprócz podręczników). Zbiórkę prowadzi Samorząd Uczniowski. Dary prosimy zostawiać w dyżurce woźnej lub w bibliotece szkolnej. Akcja trwa do środy 21 listopada włącznie. 

Bardzo prosimy rodziców i uczniów naszej szkoły o wsparcie tej potrzebnej i szlachetnej inicjatywy.