Klasa 6c-2012

Spraw komuś przyjemność (mamie, tacie, babci, dziadkowi, koleżance czy koledze) wyślij życzenia Wychowawca: Grażyna Koniarek Kontakt: skype: grazyna_3050 e-mail:gkoniarek@gmail.com

Uczniowie:

1. Bielecki Kajtek 2. Celej Natalia 3. Chomin Ola 4. Górka Stasiu 5. Januszko Zbyszek 6. Kamińska Paulina 7. Ledwożyw Ivar 8. Leśnik Michał 9. Nagórska Kamila 10. Rudziński Błażej 11. Specht Ola 12. Stańczewski Jędrzej 13. Szczepara Paweł 14.Warczyński Piotr 15. Mateusz Wielgus.

Aktualności:


12/13 kwietnia 2012 r. – wycieczka do Warszawy – w programie Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik. Proszę o wpłacenie zaliczki w wysokości 50 zł. do 12 grudnia 2011r.

no images were found

Samorząd klasowy

Gospodarz- Paweł Szczepara Z-ca gospodarza – Kajetan Bielecki Skarbnik – Natalia Celej Zasady ucznia naszej klasy Sekcja dekoracyjna: Piotr, Stasiu, Zbyszek, Paweł, Ola, Kamila, Natalia Sekcja artystyczna: Paweł, Stasiu, Natalia Sekcja charytatywna: Kamila, Zbyszek, Natalia, Piotr, Zbyszek, Ola S., Ivar

Kronika

Maj 2012

29 maja – 1 czerwca (wycieczka do Wieżycy)

Dzień zaczęliśmy zbiórką o godzinie 6:45 przy SKM-ce w Kamiennym Potoku. Stąd pojechaliśmy do Gdyni, by przesiąść się na pociąg do Wieżycy. Na początku drogi śmialiśmy się, że pociąg jedzie tyłem (bo krzesła były ustawione tyłem do kierunku jazdy). Jechaliśmy około godziny. Gdy wysiedliśmy na stacji trzeba było przejść jeszcze około pół kilometra do ośrodka, w którym byliśmy zakwaterowani. Po rozdzieleniu nam pokoi, które urządzone były w stylu kaszubskim, zjedliśmy obiad. Po obiedzie wybraliśmy się do sklepu, by uzupełnić zapasy na drogę do Szymbarka (18 km). Jednak nie wszyscy chcieli zobaczyć odwrócony dom „do góry nogami”.  Weszła tylko połowa a reszta wróciła z panią Grażyną do Hotelu. Mieliśmy czas wolny. Większość z nas (w tym ja) spędzało czas na bilardzie a potem na rozmowach z dziewczynami. Na drugi dzień pokonaliśmy trasę piętnastu kilometrów do punktu widokowego ”Wieżyca”. Z wieży rozpościerał się przepiękny widok na pobliską okolicę. Wracając do ośrodka zahaczyliśmy o sklep, by kupić lody i picie. Wieczorem była dyskoteka, na której świetnie się bawiliśmy. Wszyscy skakali, tańczyli i śpiewali.
Na trzeci dzień gdy wstaliśmy, zjedliśmy śniadanie a potem wybraliśmy się nad jezioro. Po obiedzie byliśmy już spakowani i jakiś czas w sali dyskotekowej czekaliśmy na godzinę odjazdu pociągu. Z naszej klasy pojechali: Jędrek, Błażej, Zbyszek, Natalia, Paulina, Kamila, dwie Ole i ja. Pozdrowienia Michał ^_^]

no images were found

23.05.2012r Środa
Dzisiaj mieliśmy na 8:00. Pierwszą lekcją była matma.Douczaliśmy się rzeczy których nie umieliśmy.
Na drugiej lekcji była przyroda. Uczyliśmy się o stepach i ich mieszkańcach.Na następnych dwóch lekcjach była dwa polskie.Na pierwszym pracowaliśmy z kartkami a na drugim pisaliśmy sprawozdanie z festynu naukowego z piątku. Na następnej lekcji była wychowawcza.Byliśmy na orliku i graliśmy w nogę i w kosza. Na ostatniej lekcji był angielski na którym również pracowaliśmy z kartką.
Dzień miło się skończył i mieliśmy mało zadane.  Michał L. ^_^

22.05.2012r Wtorek
Na pierwsze lekcji była matematyka.Rozwiązywaliśmy równania. Na drugiej lekcji była plastyka.Uczyliśmy się o sztuce. Następnymi lekcjami były dwie informatyki.Robiliśmy prezentacje multimedialną z okazji dnia matki. Wszyscy pisali rymowanki i wklejali zdjęcia.
Potem była historia.Przerabialiśmy wielkich ludzi starożytności,średniowiecza,renesansu,baroku,oświecenia,romantyzmu i pozytywizmu.
Ostatnią lekcją był polski.Miał być polski ale mieliśmy plastykę na której uczyliśmy się historii kina.  Pozdrawiam Michał L. ^_^

21.05.2012r Poniedziałek
Na pierwszej lekcji chłopacy mieli W-F , z początku nosiliśmy krzesła ale potem graliśmy na sali w noge.
Na drugiej lekcji mieliśmy religie która dla dziewczyn była pierwsza.Ksiądz Zbyszek opowiadał nam o narodzie żydowskim i arabskim.Na trzeciej lekcji mieliśmy polski.Zamiast niego był apel z okazji dnia patrona.Ostatnie były dwie matmy na których uczyliśmy się obliczać pewne przykłady.
Chłopacy szli do domu a dziewczyny miały W-F.

19.052012r Sobota
Dzisiaj prawie cała szkoła była na festynie na boisku.Były różne konkurencje sportowe np:unihokej ,rzucanie do kosza,chodzenie na szczudłach.
Były też konkurencje artystyczne np:kolorowanie szablonów lepienie z gliny i rysowanie.Dużo osób wystawiało też nieużywane już  zabawki za symboliczne ceny.Na scenie śpiewali/ły lub tańczyli/ły różni ludzie w różnym wieku.Na boisku chłopacy rozgrywali mecze piłki nożnej.Festyn był super i myślę, że wszystkim się podobał pozdrawiam Michał L. ^_^.

18 maja, piątek
Dzisiaj przyszliśmy na godzinę 9.00.Był to dzień eksperymentów. Mieliśmy się spotkać przed salą 37 ale po 15 minutach okazało się że jednak na korytarzu przy sali gimnastycznej.  Wyszliśmy za szkolę gdzie harcerze nauczyli nas obsługiwać się kompasem i co zrobić jak się widzi nieprzytomną osobę. Potem poszliśmy na salę gimnastyczną oglądać modele pociągów i kolejek. Następnie poszliśmy na patio i mieliśmy policzyć wysypane piłki, chodzić na szczudłach, skakać grupowo na skakance i rozwiązywać zagadki po angielsku. Następnie poszliśmy do sali nr 29 i sprawdzaliśmy swoją wiedzę o Sopocie. Dzień był bardzo udany pozdrawiam Michał ^_^   :).

17 maja, czwartek

Pierwszy mecz rozegraliśmy remisem.walka była bardzo wyrównana.Wynik to 2:2.Drugi mecz zwyciężyliśmy.Graliśmy wtedy z 7. Trzeci mecz wygraliśmy 6:2.Gra była łatwa.
Przegraliśmy tylko ostatni mecz. Z naszej klasy pojechałem ja Michał Leśnik i Jędrzej Stańczewski. Zajęliśmy 2 miejsce.
Wszyscy bardzo dobrze się bawiliśmy. Po zawodach gdy wracaliśmy autobusem to opowiadaliśmy kawały i wszyscy się śmiali. Michał Leśnik ^_^

16 maja, środa
Na matematyce dowiedzieliśmy się jakie dostaliśmy oceny z testu. Na przyrodzie oglądaliśmy piękny film o pustyniach. Na języku polskim robiliśmy zadania z podręcznika. Na godzinie wychowawczej dowiedzieliśmy się o różnych ciekawych wycieczkach. Ostatnią lekcją był angielski , uczyliśmy się nowego czasu.
Dzień był przyjemny i radosny. Na przerwach dużo się śmialiśmy. Michał Leśnik ^_^