Samorząd Uczniowski …

smiley ŚWIĘTO WIOSNY  2012

SAMORZAD UCZNIOWSKI WRAZ Z OPIEKUNAMI; PANIĄ JOLĄ RATYŃSKĄ
I ALĄ ORŁOWSKĄ PRZYGOTOWAŁ DZIEŃ WIOSNY DLA KLAS I – III
Klasy młodsze powitały Wiosnę w pięknych kolorowych strojach. Wszyscy uczniowie  wzięli udział  w konkursach o wiośnie, w zawodach i zabawach sportowych razem ze swoją wychowawczynią. Brawo! Następnie dziewczęta i chłopcy malowali w klasach portrety „Pani Wiosny”, z których zorganizowana będzie  wystawa. W przygotowaniach, i w prowadzeniu  Święta Wiosny pomagali  przedstawiciele samorządu, uczniowie z klas piątych i szóstych:  Malwina  Bułaś z kl. VI B,  Julia Rynkowska  z kl. V A, Aleksandra Chomin z kl. VI BC, Kajetan  Bieleck z kl. VI C,Paweł Szczepara  z kl. VI C.

indecision Konkurs czytelniczy dla klas I

W dniach 5 i 7 III 2012, w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów klas I „ ŚWIERSZCZYKOLANDIA”
Konkurs składał się z dwóch etapów, celem I etapu było uwrażliwienie na piękno słowa pisanego i zachęcenie dzieci do czytania czasopism dziecięcych. Podczas  II etapu,  dziewczęta i chłopcy wykazać się mieli swoją kreatywnością  i wyobraźnią. Wykonali ilustracje do wysłuchanych i omówionych  opowiadań   ze „ Świerszczyków”.  Rozdanie dyplomów i niespodzianek odbyło się podczas obchodów „ Dnia Wiosny” .

😛 Dyplomy

no images were found

😯 Nasz kiermasz "Piernikowe szaleństwa" cieszył się dużym powodzeniem.
Zebraliśmy 519 zł, które przeznaczone zostały na zakup książek do biblioteki szkolnej.
Życzymy Wszystkim Wesołych Świąt. Samrząd Uczniowski:-)

no images were found

😛 7.XII i 8.XII ( w środę i w czwartek ) chętne dziewczęta wraz z opiekunem samorządu piekły w szkolnej kuchni pierniczki i pierniki na kiermasz przedświąteczny. Mimo dużej ilości rąk do pracy humory nam dopisywały. Mamy nadzieję, że nasze wypieki będą wszystkim smakowały. A oto przepisy:

PRZEPIS NA PIERNIK ŚWIĄTECZNY

I. 1 MAŁY SŁOIK MIODU ,1 KOSTKA PALMY,1 SZK. CUKRU ( Z TEGO ODŁOŻYĆ 2 ŁYŻKI NA KARMEL) WSZYSTKIE SKŁADNIKI ROZPUŚCIĆ, ODSTAWIĆ DO WYSTYGNIĘCIA.

KARMEL:

NA SUCHEJ PATELNI ROZPUŚCIĆ CUKIER. MA BYĆ CIEMNY, DOLAĆ ½ SZKL. LETNIEJ WODY I WLAĆ DO MIODU, ODSTAWIĆ DO WYSTYGNIĘCIA.

CIASTO;

½ KG MĄKI,4- 6 JAJ CAŁYCH, 2 PRZYPRAWY DO PIERNIKA + GOŻDZIKI, CYNAMON – UTARTE W MOŹDZIEŻU

II. ŁYŻECZKI SODY OCZYSZCZONEJ, OLEJEK RUMOWY LUB 1 KIELISZEK RUMU , SÓL, PIEPRZ, BAKALIE

1. DO MAKUTRY WSYPAĆ MĄKĘ Z SODĄ I PRZYPRAWY, WYMIESZAĆ.

2. DODAĆ CAŁE JAJKA, WLAĆ LETNI MIESZANKĘ MIODU Z CUKREM I PALMĄ, WYMIESZAĆ.

3. ODAĆ OLEJEK, SÓL, PIEPRZ DO SMAKU, NA KONIEC BAKALIE. PIEC 40 MIN /W 180 ST.

PIERNICZKI

2 SZK. MĄKI , 2 JAJA, ¾ SZK. CUKRU

ŁYŻKA MASŁA, 2 ŁYŻKI MIODU, 1 ŁYZECZKA SODY, ŁYŻECZKA PRZYPRAW- CYNAMON, PIEPRZ, GOŹDZIKI. MIÓD ROZPUŚCIĆ I WLAĆ DO MĄKI. ŁYŻKĄ WYMIESZAĆ. DODAĆ CUKIER, SODĘ, PRZYPRAWY, GDY MASA PRZESTYGNIE DODAĆ MASŁO I JEDNO JAJKO. WYROBIĆ. ROZWAŁKOWAĆ I KYKRAJAĆ FOREMKĄ PIERNICZKI. PIEC 15 MIN. LUKROWAĆ. PIERNICZKI MUSZĄ BYĆ ZAMKNIĘTA W PUSZCE KILKA TYGODNI BY ZMIĘKŁY. SMACZNEGO!

😆

Dnia 29. 11. 2011 r. samorząd z III LO w Sopocie i z SP 9, przygotował wspólnie dla kl. IV -VI dyskotekę andrzejkową
Były tańce i konkursy, Kolega z liceum przygotował dla nas pokaz tańca. A na zakończenie dla wszystkich była słodka niespodzianka.
Dziękujemy naszym starszym koleżankom i kolegom za współpracę.
Samorząd Uczniowski z opiekunem.

no images were found

😀 Dnia 7.11.2011 gościliśmy Dyrekcję i Radę Rodziców. Paniom z Rady przedstawiony został nowy Zarząd. Gospodarze klas poznali zadania Rady Rodziców, i dowiedzieli się na co przeznaczane zostają pieniądze z komitetu rodzicielskiego. Dyrekcja przekazała nam inf. dotyczące wydatków na szkołę, przyszłych planów. Rozmowa nasza dotyczyła całej społeczności uczniowskiej, a jej ciąg dalszy nastąpi. Na koniec zaprosiliśmy Radę Rodziców do współpracy w organizowaniu wspólnych akcji. Dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu.

Dary dla sopockiego schroniska

Dziękujemy wszystkim uczniom za okazane serce i liczne dary. Jak co roku podczas, akcji charytatywnej zebrano ogółem 47 kg. darów dla psów i kotów z sopockiego schroniska.

Zestawienie:

1. 7 małych opakowań karmy dla psów i kotów, 2. 7 dużych opakowań karmy dla psów, 3. 2 puszki mięsne dla psów, 4. 2 zabawki, 5. 3 poduszki – jaśki, 6. 12 koców, 7. 1 kołdra

Paczki z rzeczami dla zwierząt zostaną przekazane dn. 8.11.2011 r. w obecności uczniów, rodzica p. K. Rynkowskiej i opiekuna samorządu.