Konkurs Matematyczny „Muszelka”

Zapraszam do udziału w ósmej edycji konkursu matematycznego „Muszelka 2009 „.

[Czytaj więcej …]

Organizator: Małgorzata Karnowska

Lekcja historii z Bractwem Rycerskim

W piątek, tj. 23 stycznia 2009, miała miejsce w naszej szkole „żywa” lekcja historii przygotowana przez Bractwo Rycerskie „Kerin” z Gniewu. W spotkaniu z rycerzami uczestniczyły klasy IV, V i VI. Podczas tej nietypowej lekcji uczniowie mogli dowiedzieć się jak powstał w Polsce stan szlachecki, jak wyglądał typowy ubiór szlachcica i szlachcianki w XVII wieku oraz jaką bronią posługiwała się szlachta. Ponadto można było obejrzeć pokaz walki rycerskiej i podziwiać kolegów w strojach z epoki…

Lekcja historii z Bractwem Rycerskim Lekcja historii z Bractwem Rycerskim Lekcja historii z Bractwem Rycerskim Lekcja historii z Bractwem Rycerskim