Centrum Sportu i Rekreacji „U7” w Gdyni

Dzisiaj w Klubie „U7” w Gdyni rozpoczęły się spotkania integracyjne klas 4 – 6. Jako pierwsi na bowling pojechali uczniowie klas piątych: A, B, C. Celem spotkania, podobnie jak i następnych jest wyłonienie spośród klas Mistrza Klas 4, 5 i 6 oraz Króla Strzelców. Najlepsi będą reprezentować naszą szkołę w Trójmiejskich Mistrzostwach Szkół Podstawowych, które odbędzie się w grudniu. O dokładnym terminie będę Was informowała na łamach naszej strony sportowej www.belferek.blog.pl

Dzisiaj najlepsi byli:

Gratulacje!!!

Zobacz więcej zdjęć …..

Moi kochani,
właśnie przed chwilą otrzymałam relację z dzisiejszego spotkania. Napisała ją Zuzia Osiecimska z klasy 5a. Myślę, że rośnie nam wspaniała redaktorka naszej strony. Zuziu dziękuję Ci bardzo i zapraszam do dalszej współpracy.

18 września, piąte klasy pojechały na turniej kręglowy do U7 na Wzgórzu Świętego Maksymiliana. Już, kiedy weszliśmy do szkoły rano zaczął się czas oczekiwania. Wreszcie, kiedy minęły dwie pierwsze lekcje ( w przypadku naszej klasy, dwie lekcje przyrody), wszyscy pobiegli do swoich szatni żeby przygotować się do podróży do Gdyni. Uczniowie byli wyposażeni w picie, słodycze i różne różności żeby zabić czas podróży, ale droga ze szkoły na Wzgórze minęła bardzo szybko.
Gdy wysiedliśmy ze szkolnego busika i stanęliśmy przed klubem bowlingowym U7 niektórzy już zaczęli się zastanawiać jak im pójdzie gra. W środku były straszny tłok.
Dostaliśmy polecenia żeby dobrać się w grupy sześcioosobowe. Każdy po kolei podał pani z obsługi klubu swój numer buta.
Oczywiście nie obyło się bez jęków i pisków z powodu wyglądu butów ( zwłaszcza u dziewczyn), ale po przejściu paru kroków okazało się, że te buty były nawet całkiem wygodne.
Wszystkie grupy przygotowały się przy swoich stanowiskach o nazwach: Jowisz, Saturn, Ziemia, Mars, Merkury… I jeszcze inne planety się tam zmieściły. Pracownik U7 powitał naszą szkołę, i przedstawił całokształt naszego ‘’turnieju” kręglowego.
Kule na każdym stanowisku były specjalnie dopasowane ciężarem, tak żeby każdy udźwignął.
No i zaczęła się zacięta walka. Nie wiadomo było tak naprawdę o co, bo niektóre drużyny walczyły o godność a inne… O puchar.
Każdy zawodnik rzucał dwa razy. Na początku słychać było tylko okrzyki rozczarowania lecz z czasem zmieniły się w okrzyki radości. Wszyscy tak wciągnęli się w grę, że wyrywali sobie kule nawzajem, aż skończyło się skargą do wychowawcy.
Wreszcie skończyły się dwie rundy, światła we wnęce z kręglami zgasły a ostatnie kule wróciły do schowka z kulami.
Piąte klasy wraz z wychowawcami i nauczycielami zebrały się na środku sali.
Jeszcze inna pani pracująca w U7 ogłaszała wyniki.
– Wszystkie klasy grały wspaniale- powiedziała.
Popatrzała na listę na której były napisane następujące informacje :

V c – Trzecie miejsce
V b – Drugie miejsce
V a – Pierwsze miejsce

Każda klasa stanęła na podium do zdjęcia.
Gdy wszyscy chcieli się szykować do wyjścia okazało się że została jeszcze sprawa, Króla Strzelca.

Z tego co nam wytłumaczono Król Strzelców to najlepszy gracz jaki był w naszym turnieju.
Królem Strzelców w 2008 roku został: Alek Szczepara, V a

To był bardzo udany dzień. Myślę, że będziemy go jeszcze dłuuugo pamiętać :)))))