Archiwum klasy 5c

Uczniowie: zobacz nas[tu kliknij]

1. Bielecki Kajtek 2. Celej Natalia 3. Chomin Ola 4. Górka Stasiu 5. Januszko Zbyszek 6. Kamińska Paulina 7. Ledwożyw Ivar 8. Leśnik Michał 9. Nagórska Kamila 10. Rudziński Błażej 11. Specht Ola 12. Stańczewski Jędrzej 13. Szarek Kamil (1 października 2010 r. – wyprowadził się do Łodzi) 14. Szczepara Paweł 15. Szopiński Łukasz (17 września 2010 r. – przeniesiony do SP 7 w Sopocie) 16. Warczyński Piotr. Od drugiego semestru dołączył do nas Mateusz Wielgus. Mati – witamy Ciebie 🙂


Samorząd klasowy 2010/2011

Gospodarz klasy – Natalia Celej

Zastępca gospodarza – Paweł Szczepara

Skarbnik – Kajtek Bielecki


„Talent polega na połączeniu siły twórczej ze zdolnością wykonawczą”. (Honore de Balzac)  

Moi kochani,

W szkole zawiązało się koło redaktorów gazetki szkolnej. Kajtek został redaktorem naczelnym a Natalia korespondentem. Szukamy jeszcze fotografów, korespondentów, rysowników. Namawiam Was, zainteresujcie się tym. Jest to wspaniała okazja, by zaistnieć na forum szkoły, zdobyć dodatnie punkty z zachowania a najważniejsze – mieć ogromną satysfakcję z tego, co się robi:-)

KRONIKA KLASY

 

 

Czerwiec

17 czerwca

Wycieczka do Muzeum Morskiego na Ołowiance w Gdańsku. Towarzyszył nam pan Jarosław Wiśniewski – historyk.


2011-06-17

9 czerwca – lekcja angielskiego w plenerze. Wywiady z obcokrajowcami odwiedzającymi nasze miasto. Dzieci zostały podzielone na trzy grupy. Każda z nich miała za zadanie przeprowadzić wywiad z napotkanymi turystami. Byli to: Amerykanie, Niemcy, Chińczycy, Norwegowie, Tajlandczycy.

Zbiórka o 9:00 przed szkołą. Dzisiaj nasze lekcje odbyły się na Monte Cassino. Dziwne? To był język angielski w terenie. Nasze zadanie polegało na przeprowadzeniu wywiadu, ale tylko z tymi, którzy przybyli do nas z innych krajów. Pytaliśmy ich między innymi o to co im się podoba w naszym mieście. Podzieliliśmy się na trzy grupy i biegaliśmy w górę i w dół Monte Cassino. Polowanie zakończyliśmy o 11:30. Potem poszliśmy do Mc Donalda. Śmiechu było dużo zabawa świetna jednocześnie bardzo pouczająca. A co podoba się obcokrajowcom w naszym mieście KOBIETY!!!

Pozostało 13 dni do wakacji. Ivar.

Lekcja angielskiego

 

8 czerwca – lekcja wf

Dzisiaj pisaliśmy test z matematyki ,,Lepsza szkoła”. Wszyscy byliśmy zdenerwowani. Później porównaliśmy wyniki i okazało się że całkiem dobrze sobie z nim poradziliśmy – strach ma wielkie oczy. Na godzinie wychowawczej i wf poszliśmy z panią Grażyną Koniarek na spacer do lasu. Pani najlepiej wie czego nam potrzeba. Bawiliśmy się i rozmawialiśmy. Było naprawdę fajnie! To był dobry Dzień.

Pozostało 14 dni do wakacji. Ivar.

2011-06-08

 

7 czerwca

Upał daje się we znaki uczniom i nauczycielom. Ciężko nam się myśli i rozwiązuje zadania. Każdy z nas myśli gdzie się schować pprzed gorącem.

Pozostało 15 dni do wakacji. Ivar.

6 czerwca

Na 4 godzinie lekcyjnej oglądaliśmy przedstawienie teatralne, wystawione przez uczniów SP nr 14 w Gdyni pt. ,,Demeter i Kora”. Przedstawienie to zostało oparte na micie greckim o takim samym tytule. Opowiada ono o historii Matki ziemi – Demeter i jej córki Kory. Kora zerwała kwiat, który dzięki swej czarodziejskiej mocy przeniósł ją do Hadesu. Demeter w swej rozpaczy przeklęła króla bogów Zeusa i odmówiła powrotu na Olimp. Dzięki wstawiennictwu i prośbom żony Zeusa, Kora dwie trzecie roku spędzała na ziemi, a jedną trzecią w Hadesie. Spektakl był bardzo ciekawy, a gra aktorska rówieśników bardzo poruszająca. O tym, że nam się podobał świadczy to, że oglądaliśmy go w ciszy i skupieniu.

Pozostało 16 dni do wakacji. Ivar.

3 czerwca

Spotkanie z rodzicami z okazji zaległego Dnia Matki i Ojca. Poczęstunek, część artystyczna, podziękowania.

1 czerwca – Dzień Dziecka. Kino 5D w Galerii Przymorze. Spacer sopocką plażą. Posiłek w Kolibie.

Dzień Dziecka 2011

 

30 maja

Lekcje dzisiejszego dnia były właściwie zwyczajne, nie zdarzyły się żadne nowości. ;D Na języku angielskim dokańczaliśmy nasze piękne projekty, oczywiście podzieleni na grupy. Kamila, Ola (Spektra), Natalia i ja spokojnie sobie kolorowałyśmy napisy główne na tej wielkiej kartce i patrzymy, a tu… już 8:45! Cóż, nie było innego wyboru, jak improwizowanie i szybkie odzyskanie czasu. Jakoś przeżyłyśmy.

Pozwolę sobie ominąć kilka lekcji. 😉 Na technice poprawialiśmy egzaminy na karty rowerowe, mi poszło cienko, ale co tam. Po tej lekcji czas przyszedł na matmę (coś najgorszego) i sprawdzanie pracy domowej. ^^ W sumie, to nie było tak źle, nawet pani na nas za bardzo nie krzyczała. 😉 Pozdrawiam, Olka Ch.

24 – 26 maja

Wycieczka do Leśnej Huty 🙂

Leśna Huta 2011

21 maja – festyn „Brodwino od nowa”.

IF IF

18 maja

Dzisiaj mieliśmy, aż trzy zastępstwa! Na matematyce przerabialiśmy nowy temat o szacowaniu ułamków. Na kolejnej godzinie mieliśmy zastępstwo za przyrodę. Na trzeciej była historia i nowy temat „ Bitwy królów polskich w średniowieczu”. Kolejna lekcja to miał być WF, ale mieliśmy zastępstwo z panią od matmy i robiliśmy lekcje. Na piątej, również w zastępstwie mieliśmy angielski i pisaliśmy zdania z wyrażeniem ,,have to,, w różnej formie. Nasza ostatnia lekcja, to była religia i jak to zazwyczaj jest czytaliśmy tekst i rozwiązywaliśmy do niego ćwiczenia…to koniec…lekcji…to znaczy na dzisiejszy dzień:). Pozdrawiam, Natalia:)

16 maja

16 maja spotkaliśmy się z wykładowcą i studentami Uniwersytetu Gdańskiego, z wydziału Ekonomicznego. Tematem spotkania był SPRAWIEDLIWY HANDEL. GRA FAIR. Studenci zaprezentowali bardzo ciekawie, jak to miliony ludzi w krajach ubogich ciężko pracuje, by zaspokoić nasze potrzeby. Uprawiają kawę, kakao, herbatę, ryż, banany czy pomarańcze, dostarczają przeróżne wyroby rzemieślnicze, artystyczne czy przemysłowe. Bywa, że zapłata za długie godziny wyczerpującej pracy nie wystarcza nawet na wyżywienie. Aby rodzina mogła przetrwać, ich dzieci od najmłodszych lat muszą pracować, a śmiertelność wśród nich jest bardzo wysoka. Tylko od nas zależy, czy pieniądze, które wydajemy, zasilą kasy wielkich korporacji, czy organizacji i firm, działających w oparciu o zasady etyczne, oraz czy trafią do drobnych producentów w ubogich krajach Południa. Kupując towary Sprawiedliwego Handlu dajemy szansę na godne życie z pracy własnych rąk. Międzynarodowy znak certyfikacyjny FAIRTRADE jest niezależną gwarancją, że oznaczony nim produkt spełnia międzynarodowe standardy Sprawiedliwego Handlu. [Maria Januszewska].

12 maja – wycieczka do Sopotu w ramach programu ” Sopot moje miasto”. Pokaz slajdów.

6 maja

Dzisiaj szliśmy do szkoły na 8.55, bo pani od matematyki była w komisji maturalnej. Na muzyce mieliśmy apel z okazji 3 maja, a na 1 lekcji polskiego mieliśmy o sztuce. Na drugiej lekcji polskiego mieliśmy „jak wypełnić sprawozdanie”. Niestety WF-u nie było, bo pani również była w komisji maturalnej. [Błażej]

5 maja

Dnia dzisiejszego przyrody nie było w sali w której normalnie mamy przyrodę. Przez to, że w sali od przyrody był remont, odbywała się ona w innej sali. Na polskim omawialiśmy sztukę. WF mieliśmy z klasą 4 i graliśmy w zbijaka. Na drugiej lekcji graliśmy (już bez 4 klasy) w piłkę ręczną. [Błażej]

4 maja

Dziś na przyrodzie i matematyce niewiele się działo, ale za to na historii mieliśmy sprawdzian. Później na WF-ie jeździliśmy 10 minut na roller-surferach. Następnie robiliśmy konkurencje. Niestety przegrała drużyna w której byłem. Na religii mówiliśmy o „dobrach Boga powierzonych człowiekowi”. [Błażej]