Koronawirus

W związku z pojawiającymi się w przypadkami zachorowań na koronawirusa oraz ryzykiem przenoszenia infekcji wirusowych w zakresie profilaktyki zdrowotnej nakazuje się:

1. wstrzymanie wszelkich zagranicznych wyjazdów służbowych pracowników jednostek oświatowych,

2. wstrzymanie zagranicznych wyjazdów i przyjazdów organizowanych w ramach wymiany młodzieży /uczniów ze szkołami/instytucjami partnerskimi,

3. wstrzymanie wycieczek i wyjazdów szkolnych/przedszkolnych,

4. podróże służbowe krajowe organizować tylko w oparciu o transport własny ( samochód prywatny),

KOMUNIKAT SKIEROWANY DO RODZICÓW I UCZNIÓW

W przypadku gorszego samopoczucia u dziecka, zwłaszcza gorączki i innych objawów grypopodobnych prosi się o powstrzymanie się od wychodzenia z domu i spotkań z innymi osobami.

Powyższa sytuacja i zasada postępowania odnoszą się również do pracowników jednostek oświatowych.

W przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem należy skontaktować się z najbliższą stacją sanitarno-epidemiologiczną (Sopot, telefon całodobowy: 663-399-599).

Więcej informacji na stronie : www.sopot.pl