GODZINY PRACY BIBLIOTEKI:

Czwartek – 13.30 -14.30

• PLAN PRACY BIBLIOTEKI
  • LISTA LEKTUR

REGULAMIN WYPOŻYCZANIA I UDOSTĘPNIANIA PODRĘCZNIKÓW ORAZ MATERIAŁÓW ĆWICZENIOWYCH UCZNIOM KLAS I – VII

Archiwum

• W bibliotece nowa wystawa! Uczniowie z klasy IV C wykonali barwne makiety do lektury „Akademia pana Kleksa” Jana Brzechwy. Praca zespołowa w szkole, w domu, to kreatywna nauka i zabawa oraz radość ze wspólnego działania. A jak nasi uczniowie wyobrażali sobie tę ”magiczną szkołę” i jakie osiągnęli efekty? Zapraszam, zobaczcie sami. Makiety można oglądać do 14 marca.
  • Wielki Maraton Czytelniczy i Filia Gdańska ( ul Mariacka ) Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej

To miejsce spotkań uczniów z Maratonu Czytelniczego, z autorami książek dla dzieci.

Tym razem poznaliśmy autorkę książek panią Elżbietę Zubrzycką, która jest założycielką wydawnictwa GWP. Pani Elżbieta Zubrzycka przybliżyła nam historię powstawania niektórych książek, jej bohaterów a nawet ilustratorów. Nie zabrakło pytań od uczniów tych ważnych, śmiesznych i zaskakujących. Choćby dotyczących wieku naszej autorki. Żadne pytanie nie pozostało bez odpowiedzi. Bo Pani Elżbieta to pełna osobistego uroku, kreatywna osoba, która kocha ludzi, zwierzęta małe i duże.

• LUTY
  • „SZKOŁA DLA PRZEDSZKOLA” Łączniczki i aktorki ze szkolnej biblioteki odwiedziły dzieci z Przedszkola Nr 2, 4 i 12 w Sopocie. Zaprezentowały swoje aktorskie umiejętności przypominając dzieciom bohaterów najpiękniejszych bajek w formie teatrzyku i podczas zabawy „ Kto pierwszy odgadnie”A towarzyszące nam uczennice z klasy III B zatańczyły piękny taniec gwiazdeczek. Na koniec występów wręczyliśmy każdemu przedszkolakowi małą niespodziankę.
  • STYCZEŃ

„CZARNA KSIĄŻKA Z DZIURKAMI – CZY TO BAJKA CZY NIE BAJKA ?!

Poznajemy pismo Brajla i książki dla dzieci niedowidzących. Jak czytają książki, i jak widzą ilustracje uczniowie niewidomi i niedowidzący? Na te i inne pytania dziewczynki i chłopcy z klas II uzyskały odpowiedzi podczas lekcji bibliotecznej przeprowadzonej w świetlicy szkolnej.

• GRUDZIEŃ
  • UROCZYSTE ŚLUBOWANIE NA CZYTELNIKA SZKOLNEJ BIBLIOTEKI. W grudniu 2018 roku odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych na czytelników szkolnej biblioteki. Ślubowanie poprzedzone przedstawieniem „ U Kopciuszka na urodzinach” i krótkim konkursem na temat znajomości bajek i ich bohaterów prowadzone było przez uczennice z klas od III do VI. Uczniowie dowiedzieli się, jakie zasady obowiązują w bibliotece, o co prosi książka, i każdy z nich otrzymał książeczkę z regulaminem i godzinami pracy biblioteki.