Festiwal Mitologiczny

FESTIWAL MITOLOGICZNY „STAROŻYTNA GRECJA”

19 maja odbył się turniej dla klas IV-VI, sprawdzający wiedzę uczniów z wybranych mitów greckich. Celem festiwalu była popularyzacja wiedzy na temat mitologii greckiej, a w szczególności:

• zdobywanie przez uczniów wiedzy na temat mitologii greckiej
  • rozwijanie czytelnictwa wśród uczniów klas starszych
  • kształtowanie wyobraźni, kreatywności i umiejętności plastycznych
  • wykorzystanie wiedzy teoretycznej w praktyce
  • kształcenie umiejętności pracy w zespole.

Prowadzącymi festiwal – konferansjerkami – były uczennice: Oliwia Filbrandt z klasy VI A i Iga Jagodziewska z klasy VIC.

Turniej rozpoczęły klasy V-te, prezentując przygotowane wcześniej, scenki dramowe z wybranego mitu. Poziom przedstawień był wysoki i bardzo wyrównany. Dodatkowo Pani Katarzyna Tamulis – nauczycielka muzyki, uświetniła występy, akompaniując na pianinie. Drugim zadaniem był konkurs na najlepsze przebranie za postać mitologiczną i wybór Miss i Mistera starożytnej Grecji. Postacie miały przepiękne i oryginalne stroje. Komisja konkursowa w składzie Małgorzata Gładysiewicz, Barbara Priebe, Katarzyna Najman, Katarzyna Tamulis, Anna Michalska, Joanna Janicka-Szpała oraz Jolanta Rusinowicz, mając niezwykle trudne zadanie, w kategorii scenki – przyznała 3 pierwsze miejsca egzekwo dla wszystkich klas V-tych oraz tytuły miss i mistera uczniom : Amelii Osińskiej i Maurycemu Czarneckiemu.

W ostatniej kategorii maski teatralne (wyrażające emocje, wykonane dowolną techniką plastyczną) – I miejsce otrzymała klasa VIC.

Laureaci: klasy V-te otrzymały jako nagrodę wyjście do Kręgielni U7, natomiast miss i mister starożytności – ciekawe książki – powieści przygodowe, nawiązujące do Mitologii.

Zobacz fotorelację [album]