Dzień Patrona Szkoły

Każdego roku 20 maja obchodziliśmy w szkole święto naszego Patrona, gen. Władysława Sikorskiego. W tym roku tradycja ta nie zostanie zachowana: nie złożymy pod tablicą pamiątkową wiązanki kwiatów,nie będzie honorowej asysty pocztu sztandarowego, nie zaprosimy gości, szczególnie kombatantów…
Ale, pomimo nieobecności w szkole, nadal jesteśmy społecznością szkolną i możemy w inny sposób uhonorować naszego Patrona, który całe swoje życie poświęcił „wolnej, sprawiedliwej i wielkiej Polsce”. Możemy przez krótką chwilę pomyśleć o Generale i w ten sposób oddać Mu hołd. Życzę wam, uczniom, aby ten wzór cnót i poświęcenia Ojczyźnie towarzyszył przez całe życie i byście jak on potrafili wyznaczać sobie wielkie cele i je osiągać.
Nauczyciel historii, Bożena Sawicz